Ergun Özkalaycı

GriCeviz

TZV Genel Kurul Üyesi, Yazılımcı

Atölye: GriCeviz

Süre: 60 Dakika

Kontenjan: 15 Kişi

Atölye İçeriği:

GriCeviz

Türkiye Zeka Vakfı tarafından geliştirilen GriCeviz, farklı kategorilerdeki zeka oyunları ile eğlenceyi, eğitimi ve değişim ölçümünü hedefleyen, iOs ve Android mobil ortamlarında çalışan bir oyun yazılımıdır. Sunumda Griceviz’in genel tanıtımının yanısıra, eğilim yönlendirme, mesleki ilgi, işe alım modülü gibi ek özellikleri de ele alınacaktır.

Özgeçmiş

İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra Işıklar Askeri Lisesi’nden mezun olmuştur. Tıp fakültesindeki iki yıllık öğrencilik deneyiminin ardından, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne geçmiş ve buradan 1991 yılında mezun olmuştur. Eğitim Yazılımları ve Online Sınav üzerine çalışmalar yapmıştır. Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde geliştirdiği Uzaktan Türkçe Sınavı, Dünya genelinde yaygın olarak kullanılmış ve Avrupa Dil Ödülü’nü kazanmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışı araştırma kurumları tarafından desteklenen ve farklı üniversitelerin içerisinde yer aldığı çok sayıda AR-GE projesinde görev almıştır. Yerli, özgün ve rekabetçi yazılım geliştirme hedefleri ile Bilemek Yazılım’ı kurmuştur. Halen Güneş Enerji Santralleri’nin etkin kullanımı amacıyla Optimizasyon ve Forecast yazılımları geliştirmektedir. Evli, iki çocuk ve bir kedi babası olup, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Türkiye Zeka Vakfı’nın kurucu üyeleri arasındadır.

Social Share