Doç. Dr. Burak Karabey ve Uğur Mert

Yenilikçi Matematiksel Araç Tasarlama Atölyesi

Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi

Atölye: Yenilikçi Matematiksel Araç Tasarlama Atölyesi

Süre: 60 Dakika

Kontenjan: 30 Kişi

Atölye İçeriği: Bu atölye kapsamında bilinen matematiksel araçlar ile ilk, orta ve lise düzeyinde kullanılabilecek araçlar tasarlanacaktır. Sınıf, orta ve lise matematik öğretmenleri ile birlikte matematikle ilgilenen herkes katılabilir.

Özgeçmiş

Burak Karabey: Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Eğitim Bölümü’nden 2001 yılında lisans, 2003 yılında yüksek lisans ve 2010 yılında doktora dereceleri ile mezun olmuş, özellikle inovasyon, eğitim, yaratıcılık, matematik eğitimi ve üstün zeka/yetenek konularında çalışmalar yapmış, çeşitli makaleler ve yazılar yazmıştır. Türkiye’nin ilk üstün Yetenekliler Programının geliştirilmesinde görev almış, Avrupa çapında STEAM yeterliliklerini belirleme ve geliştirme üzerine devam eden projede çalışmaktadır. Üstün Zekalılar Eğitimi Ana Bilim Dalı’nın kurucu başkanı olarak görev yapmıştır.

Uğur Mert: Marmara Üniversitesi Matematik bölümünü birincilikle tamamlamıştır ve 30 yıldır Matematik öğretmenliği yapmaktadır. Aynı zamanda Khan Academy Türkçe platformunun pilot uygulamasını yönetmekte ve gönüllü olarak destek vermektedir. Google Educator, Pearson Certified Trainer, Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmen ve Apple Seçkin Eğitmen sertifikalarına sahiptir. Tl hesap makinelerinin derslerde kullanımı ve entegrasyonu eğitimleri vermektedir. Matematik Öğretmenleri Paylaşım Zirvesi koordinatörlüğü yapmakta ve Tasarı Geometri ile ilgili atölyeler düzenlemektedir.

Social Share