Doç. Dr. Barış Çukurbaşı, Dr. Ali Geriş, Esma Çalışır

Sanal Gerçeklik ve Yapay Zeka Temelli Öğrenme Ortamı

Atölye: Sanal Gerçeklik ve Yapay Zeka Temelli Öğrenme Ortamı

Süre: 90 Dakika

Kontenjan: 30 Kişi

Kolaylaştırıcılar: Ayşenur Onuk, Mert Yavuz, Batuhan Demirubuz

İhtiyaçlar: İnternet ve atölye ön hazırlığı için minimum 15 dakika zaman

Özgeçmiş

Barış Çukurbaşı: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) alanında lisans eğitimini 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde, yüksek lisans eğitimini 2012 yılında Balıkesir Üniversitesinde ve doktora eğitimini 2016 yılında Sakarya Üniversitesinde tamamladı. 2011-2020 yılları arasında Bartın Üniversitesi öğretim elemanı olarak görev yaptı. Aynı zamanda 2017-2020 yıllarında Bartın Üniversitesi UZEM Müdürlüğü görevini yerine yetirdi. 2020 yılı Eylül ayı itibariyle de Manisa Celal Bayar Üniversitesi Manisa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojisi Bölümünde öğretim üyesi ve Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Ayrıca MCBÜ Teknokent bünyesinde yer alan Extensa Digital Solutions şirketinin kurucu ortakları arasında yer almaktadır. Akademik çalışma alanları arasında açık ve uzaktan öğrenme, ters yüz edilmiş sınıf uygulamaları, eğitim teknolojileri, eğitimde teknoloji entegrasyonu, Toplum 5.0, 21 yüzyıl becerileri, hayat boyu öğrenme, robotik öğretim uygulamaları ve üç boyutlu sanal ortamlar yer almaktadır.

Ali Geriş: Dr. Ali Geriş lisans eğitimini 2013 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında tamamlamış ve 2014 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünde araştırma görevlisi olarak akademik hayatına başlamıştır. Dr. Geriş yüksek lisans ve doktora eğitimini aynı alanda Marmara Üniversitesinde tamamlamıştır. E-öğrenme, mobil uygulama geliştirme, eğitsel yazılımlar gibi alanlarda çalışmalar yapan yazarın doktora uzmanlık çalışması ise sanal gerçeklik üzerine olmuştur. Dr. Geriş’in son dönem araştırmaları da sanal gerçeklik ve karma gerçeklik alanında yoğunlaşmaktadır.

Esma Çalışır: Esma Çukurbaşı Çalışır, lisans ve yüksek lisans derecelerini Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nden almıştır. Halen Ege Üniversitesi – Eğitim Bilimleri Enstitüsü – Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı’nda doktora öğrencisidir (doktorant). 2012’den beri Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörü olarak özel kurumlarda görev almıştır. Teknoloji entegrasyonu, mobil öğrenme, yaşam boyu öğrenme, bilişim etiği, öğretim teknolojileri, uzaktan öğrenme ve sürükleyici teknolojiler konularında çalışmalar yürütmekte ve bu konularda öğrenci ve öğretmenlere eğitimler vermektedir. Doktora tezi kapsamında “sürükleyici deneyim, sanal gerçeklik, öğretim tasarımı, teknoloji entegrasyonu ve öğrenme” üzerine çalışmaktadır.

Social Share