Burak Alp Ersen

İZELMAN A.Ş. Genel Müdürü

1979 İzmir doğumlu Burak Alp ERSEN, lise hayatını Tire Ş.A.İ.K. Lisesinden birincilikle mezun olarak tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi inşaat bölümünde eğitim hayatını devam ettirerek 2002 yılında İnşaat Mühendisi ünvanı ile lisans eğitimini tamamladı. Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaat mühendisi kadrosu ile iş hayatına başladı. 2008 yılında kurduğu inşaat firması ile 2008 yılından günümüze, özel ve kamu sektöründe, çok sayıda altyapı ve üstyapı projelerinin yüklenimini üstlenip, tamamladı.

2018 yılında Tire Ticaret Odası Meclis Üyeliğine seçilerek bu görevini 2023’e kadar sürdürdü. Gayrimenkul değerleme uzmanlığı lisans belgesine sahip olup, 2003-2016 yılları arasında İzmir’de çeşitli mahkemelerde inşaat, kamulaştırma, gayrimenkul hukuku ve gayrimenkul değerleme konuları başta olmak üzere pek çok konuda uzman bilirkişilik yaptı.

Lise yıllarında Tire ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Komisyonu başkanlığı yaptı. 1998’de kayıt olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin aktif bir üyesidir. 20 yıldır aktif üyesi olduğu ve 4 Dönem Ankara Genel Kurul Delegesi olarak görev aldığı İnşaat Mühendisleri İzmir Şubesi’nde Küçük Kurul üyeliğine devam etmektedir. Paylaşım Ekonomisi Derneği (PAYDER)’in kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesidir.

2019 Haziran ayı itibari ile İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN A.Ş. Genel Müdürlüğünü yürütmekte olan Burak Alp ERSEN evli ve bir çocuk babasıdır.

Social Share