Aslı Dede

Sürdürülebilir Yaşam Okulu Kurucusu

Sürdürülebilir Yaşam Okulu ve Yeşil Çocuk sosyal girişimlerinin kurucusu. 2006 yılında Türkiye’nin ilk organik ürün alışveriş hizmeti sunan e-ticaret sitesini, 2017’de Yeşil Çocuk ve 2021’de Sürdürülebilir Yaşam Okulu sosyal girişimlerini kurdu.

2011’de radyo programlarına başladı. 2018’de ÇEVKO Vakfı Yeşil Nokta Basın Ödülü aldı. Karnaval’da Yeşil Çocuk ve Sürdürülebilir Yaşam Okulu Podcast serilerinin yapımcısı. Posta, Milliyet ve EKOIQ Dergisi için yeşil yaşam yazıları ve röportajları hazırladı.

Sürdürülebilirlik iletişimi için içerik üretiyor. Çocuklar, gençler ve yetişkinlere yönelik etki odaklı sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor. Kurumlarda ve okullarda eğitimler veriyor, ilham verici konuşmalar yapıyor. 

Geliştiricilerinden olduğu “Sürdürülebilirlik Zekası” modeli ile sürdürülebilirlik zihninin ve becerilerinin gelişmesi için çalışıyor.

Sürdürülebilir Yaşam Okulu projesi ile, Eğitimde İnovasyon Derneği’nin “Eğitimde Sürdürülebilirlik Ödülleri” 2023 yılı Sosyal Girişim kategorisi ödülünü aldı.

Cumhuriyetimizin 100. yılında yayınlanan “Yüz Akımız 100 Kadın” kitabında gurur ve ilham veren kadınlar arasında bulunuyor.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi lisans, Tanıtım ve Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunu. ABD’de pazarlama iletişimi eğitimi aldı. 

Yüksek lisans öğrencisiyken vekil sınıf öğretmenliği yaptı ve çocuk tiyatrosunda çalıştı.

Türkiye’nin ilk kurumsal dijital projelerinde pazarlama iletişimi, iş, ürün ve içerik geliştirme alanlarında görev aldı. 

Bersay İletişim Danışmanlığı, Futurekids Türkiye, Doğan Online, Borusan Elektronik, Hürriyet Internet Grubu ve Kanz Çocuk Giyim için çalıştı.

2003-2009 yıllarında İstanbul AREL Üniversitesi öğrencilerine ve KOSGEB onaylı eğitmen olarak KOBİ’lere “e-ticaret ve dijital pazarlama iletişimi” dersleri verdi.

Social Share